Strona główna » Inwestycje, jakich warto dokonać w 2022 roku

Inwestycje, jakich warto dokonać w 2022 roku

Inwestorzy w 2022 roku poszukują alternatywy dla mało dochodowych produktów, jakimi są lokaty czy obligacje. W co warto inwestować w 2022 roku, aby osiągnąć oczekiwane zyski?

Nieruchomości – flipping bądź wynajem

Ceny na rynku nieruchomości nie pozostawiają złudzeń, że to właśnie w nie warto inwestować w 2022r. Najczęściej inwestycja przybiera formę flippingu, który polega na zakupie mieszkania, odnowieniu go niewielkich kosztem i sprzedaniu po wyższej cenie. Warto także zdecydować się na wynajem nieruchomości, gdyż choć inwestycja zwraca się znacznie dłużej, to ma ona charakter wieloletni, przez co pozwala osiągać zyski nawet w czasach kryzysu. Mieszkania, budynku gospodarcze czy użyteczności publicznej zawsze będą potrzebne, zatem inwestycja w nie wydaje się być jak najbardziej trafna.

Inwestycja w złoto

Na rok 2022 prognozowana jest wysoka inflacja, nie wiadomo również, jak bieżące wydarzenia na świecie wpłyną na rynki kapitałowe czy walutowe. Dlatego też doskonałą inwestorzy coraz chętniej powracają do lokowania kapitału w złocie, które wydaje się być ostatnią, lecz jakże pewną deską ratunku. Obecnie złoto przybiera na wartości, a eksperci twierdzą, że taka sytuacja będzie miała miejsce jeszcze przez co najmniej kilka miesięcy. Warto jednak mieć na uwadze, że złoto służy raczej do zamrożenia oszczędności, nie pozwala natomiast uzyskać szybkiego zwrotu z inwestycji. 

Inwestycja w akcje – ryzykowna, lecz opłacalna

Giełda w 2022 prosperuje bardzo dobrze, dlatego warto zastanowić się nad inwestowaniem w akcje. Ich cena w pierwszych miesiącach roku poszła w górę, co daje możliwość uzyskania zadowalającej stopy zwrotu z inwestycji. Z drugiej strony należy mieć świadomość, że im większe prawdopodobieństwo wysokich zysków, tym większe ryzyko poniesienia dotkliwej straty. Inwestycje giełdowe dedykowane są więc osobom, które posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w inwestowaniu. Ponadto, aby wejść na giełdę, należy założyć rachunek maklerski oraz wybrać właściwego brokera.