Strona główna » Inwestycje w roku 2022 – co się opłaca?

Inwestycje w roku 2022 – co się opłaca?

Od dłuższego czasu trzymanie pieniędzy na lokatach w banku przestało być opłacalne. Istnieją znaczne szybsze sposoby na pomnażanie posiadanych środków. Podpowiadamy, w co warto inwestować w 2022 roku.

Inwestycje 2022 – nieruchomości

Inwestowanie w 2022 roku w mieszkania na wynajem to jeden z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych sposobów na lokowanie oszczędności. Lokatorzy mogą spłacać ratę kredytu hipotecznego, a w wielu przypadkach stanowią dodatkowe źródło dochodu. Ponadto w razie wystąpienia kłopotów finansowych istnieje możliwość szybkiej sprzedaży mieszkania. Innym sposobem na inwestowanie w nieruchomości jest zakup lokali w dobrym stanie technicznym. W takich przypadkach wystarczy niewielki remont wnętrza, po czym można je odsprzedać ze sporym zyskiem. Niestety taka forma inwestycji wymaga posiadania sporej nadwyżki gotówki.

Inwestycje w złoto

Ten najcenniejszy kruszec stanowi łakomy kąsek dla wielu inwestorów na całym świecie. Warto pamiętać, że nie jest to sposób na szybkie pomnażanie środków pieniężnych. Inwestycja w złoto w 2022r. to opcja dla osób cierpliwych, którzy mogą sobie pozwolić na zamrożenie większej sumy pieniędzy. Wspominany kruszec zyskuje na wartości ponieważ jego wydobycie jest coraz trudniejsze. Dlatego inwestorzy myślący długoterminowo często wybierają takie rozwiązanie.

Inwestowanie na giełdzie

Inwestowanie w akcje i obligacje to bezpieczny i sprawdzony sposób na pomnażanie swoich środków. Obligacje Skarbu Państwa są dostępne dla każdego, a rozporządzanie takimi środkami nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Kolejnym nieco bardziej skomplikowanym rozwiązaniem jest inwestowanie w 2022r w akcje. Do tego celu konieczne jest posiadanie rachunku maklerskiego oraz wybór odpowiedniego brokera. Po spełnieniu tych warunków można inwestować na Giełdzie Papierów Wartościowych. Warto pamiętać, że gra na giełdzie wiąże się ze sporym ryzykiem. Może przynosić bardzo szybkie zyski lub bolesne straty. Wszystko zależy od sytuacji przedsiębiorstwa, którego akcje są w posiadaniu gracza.